+48 513 713 176

Pożyczka prywatna – ile można pożyczyć?

Pożyczka prywatna. Znajdujesz się w trudnej sytuacji, potrzebujesz na prędce gotówki i zastanawiasz się skąd ją uzyskać? Banki odmawiają pożyczki, gdyż mają kolosalne wymagania, a przypadkowo masz już jakieś zadłużenie? A może zastanawiasz się w jaki sposób funkcjonują pożyczki prywatne, na jakich zasadach można uzyskać takową pożyczkę? Jeśli odpowiedzi są twierdzące wiedz, że dobrze trafiłeś. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, ale i przede wszystkim obawy odnośnie pożyczek prywatnych, przedstawiamy jedynie rzetelną prawdę.

Pożyczka prywatna

Pożyczką prywatną nazwiemy pożyczkę, którą otrzymamy od osoby prywatnej, nie banku. Uwaga co istotne, aby doszło do takowej pożyczki muszą zostać spełnione konkretne warunki, warto dodać, że kwestia pożyczek prywatnych jest oczywiście uregulowana prawnie, mówi o nich Kodeks cywilny (Dz.U.2020.0.1740) – art. 720 oraz kolejne. Pożyczki prywatne są ogólnodostępne.

Pożyczka prywatna, czy jest bezpieczna?

Od lat narasta przekonanie, że pożyczki prywatne to jedno wielkie oszustwo, ale czy na pewno? Jest to błędne myślenie i absolutnie niesprawiedliwe. Ubiegając się o pożyczkę warto skonfrontować oferty dostępne na rynku, ale także sprawdzić firmę, z którą mamy do czynienia to znieweluje ryzyko.

Pożyczka prywatna jest tak naprawdę jedną z najszybszych pożyczek dostępnych na rynku. Oczywiście można starać się o pożyczkę u rodziny, jednakże jeśli w grę wchodzi kwestia czasu i jednak większa kwota pożyczki prywatne będą idealnym rozwiązaniem. Co zatem zrobić, aby pożyczka była bezpieczna i nie dać się oszukać? Umowa i jeszcze raz umowa! Bez tego ani rusz. Czytajmy skrupulatnie umowę jaką podpisujemy, musimy mieć pełną świadomośc warunków spłaty udzielanej nam pożyczki. Pożyczki prywatne mają pewne specyficzne cechy, dzięki którym osoby posiadające większą gotówkę mogą skusić klienta w potrzebie. Oferowanie pożyczki bez jakiekolwiek umowy w takim wypadku jest bardzo dużym niebezpieczeństwem oszustwa! Dlatego tak istotne jest korzystanie z zaufanych firm, wedle ściśle określonych warunkow umowy jaką podpisujemy.

  Pożyczki bez BIK w domu klienta dla zadłużonych

Pożyczka prywatna, uproszczona forma dodatkowej gotówki

Bardzo często pierwsze kroki w celach uzyskania pożyczki stawiamy w banku, to całkiem naturalne. Jednakże w momencie kiedy bank przedstawia swoje warunki udzielenia pożyczki okazuje się, że bardzo ciężko je spełnić jeśli mamy już pewne zadłużenie, bądź kwota pożyczki jest zbyt duża. Na tym etapie niejednego klienta pokonują niestety formalności i otrzymuje odpowiedź negatywną.

Możliwości jakie w tej sytuacji przedstawia pożyczka prywatna są naprawdę spore. Nie musimy obawiać się negatywnej decyzji, wszelkie marzenia bądź plany na przyszłość nie muszą lec w gruzach. Ogólnodostępność pożyczek prywatnych sprawia, że osoby, które ubiegają się o dodatkowy zastrzyk gotówki nie zostaną odprawione z kwitkiem.

BIG i BIK, kontrola przed udzieleniem pożyczki

Tego obawia się chyba większość klientów ubiegających się o pożyczkę czy to w banku czy prywatnie. Niestety wpis do BIG oraz BIK może nastąpić nawet z bardzo błahego powodu, chociażby opóźnieniu w spłacaniu rat, nieco trudniej z niego zostać wypisanym. Ubiegając się o pożyczkę bankową jesteśmy automatycznie na straconej pozycji, gdyż bank zawsze, obowiązkowo sprawdza naszą historię kredytową. Jeśli widniejemy w spisie BIG bądź BIK pożyczka zostanie uniemożliwiona.

Zatem ubiegając się o pożyczkę prywatną mamy ten komfort, że nasza historia nie będzie sprawdzana w BIG i BIK. Pożyczka prywatna nie jest pożyczką bankową, dlatego też jest zwolniona z tego obowiązku. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które znajdują się we wspomnianych rejestrach.

Ile można pożyczyć?

Kwota udzielonej pożyczki może być bardzo zróżnicowana od kilkuset złotych do nawet sporych wartości kilkuset tysięcy złotych. Wszystko zależne jest od pożyczkodawcy. To on musi ocenić zdolność kredytobą pożyczkobiorcy, ustalić konkretny harmonogram spłat, czy zabezpieczenia.

Jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa pożyczki prywatnej?

Każda pożyczka prywatna powinna opiewać na dobrze skonstruowaną umowę. Powinny się w niej znaleźć między innymi:

  • pełne dane osobowe zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy
  • kwota udzielonej pożyczki prywatnej
  • data udzielenia pożyczki oraz sama jej forma, mowa o gotówce bądź przelewie
  • przejrzyste warunki spłaty zadłużenia
  • informacją o zabezpieczeniu pożyczki
  • data i miejsce zawarcia umowy pożyczki prywatnej oraz czytelne podpisy pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.
  Pozabankowe pożyczki ratalne - kiedy warto?

Pożyczka od activefinance.com.pl

Jeśli potrzebujesz pożyczki zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, skrojoną na miarę potrzeb. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, a co za tym idzie zadowolenie naszych klientów jest dla nas kluczowe. Oferujemy pożyczki bez sprawdzania historii w BIG oraz BIK, zawsze na przejrzystych zasadach. Dogodne warunki spłaty pożyczki sprawią, że wszelkie plany na przyszłość będą jawić się w kolorowych barwach. FT FUND jest rzetelną firmą, która pomaga w uzyskaniu zastrzyku gotówki na wybrany cel.

Zobacz również:

Oferta Pożyczek