+48 513 713 176

Jak wybrać pożyczkę pozabankową na raty?

Jak wybrać pożyczkę pozabankową

Jak wybrać pożyczkę pozabankową? Pożyczki pozabankowe. Pożyczki ratalne od firm pozabankowych. Nowe pożyczki na raty. Gdzie szukać pozabankowych pożyczek na raty? Pożyczki na raty 0% – czy takie istnieją? Czym się kierować  przy wyborze pozabankowej pożyczki na raty?

 

Jak wybrać pożyczkę pozabankową?

– kiedy warto?

Nowe pożyczki na raty oferowane przez firmy pozabankowe to często  bardzo atrakcyjne oferty. Regulacje prawne zwiększają ochronę klienta na rynku pożyczek pozabankowych, dzięki czemu rośnie zaufanie do tych placówek, a konsumenci coraz odważniej korzystają z takiego rozwiązania, tym bardziej, że w wielu sytuacjach jest to jedyna możliwość uzyskania wsparcia finansowego.

Polacy chętnie sięgają po dodatkową gotówkę w celu zaspokojenia swoich rosnących potrzeb bytowych, a kredyt gotówkowy to jedno
z głównych źródeł finansowania konsumpcyjnego stylu życia. Dodatkowe fundusze przeznaczamy dosłownie na wszystko – bieżące wydatki, podróże, remonty czy wymianę sprzętu i umeblowania. Statystyczny Polak ma zobowiązania wobec instytucji finansowych – zarówno banków, jak i tych z sektora prywatnego.

Przeważnie zadłużamy się w banku, jednak rośnie liczba osób korzystających z usług innych firm pożyczkowych. Dlaczego?  Pożyczki pozabankowe to  swoiste koło ratunkowe w momencie, gdy bank odmawia udzielenia kredytu, a poza tym są łatwo dostępne i często oferują korzystne warunki.

Pozabankowe pożyczki ratalne

– czy warto z nich korzystać?

Sektor pożyczek pozabankowych to ogromna oferta zarówno pożyczek krótkoterminowych, jak i ratalnych. Pożyczka pozabankowa na raty przypomina kredyt bankowy, ale udzielana jest na innych zasadach i łatwiej ją uzyskaćgłównie  osobom zadłużonym,  ze złą historią kredytową czy nawet  z komornikiem.

  Pożyczka prywatna - ile można pożyczyć?

Co wpływa na  atrakcyjność  pożyczki pozabankowej?

 • Jest łatwo dostępna – z reguły pożyczkę na raty  można uzyskać przez internet, bez wychodzenia z domu.
 • Jasna, zrozumiała, klarowna umowa – treść umowy można poznać przed wnioskowaniem o pożyczkę, ponieważ przeważnie znajduje się na stronie firmy udzielającej pożyczki. Jest to duży plus, gdyż umożliwia spokojne i wnikliwe zapoznanie się z warunkami, na jakich otrzymamy pożyczkę.
 • Przyznanie optymalnej kwoty pożyczki – z reguły przyznana kwota wystarcza na sfinansowanie niezbędnych potrzeb,
  a jednocześnie daje możliwość szybkiej spłaty zadłużenia, co stanowi zaletę w porównaniu do wieloletniego kredytu bankowego. Pożyczka ratalna różni się od chwilówki wysokością uzyskanego finansowania – można otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych,
  a jest to suma znacznie przewyższająca wysokość pożyczki udzielanej krótkoterminowo.
 • Korzystny harmonogram spłat – termin spłaty zobowiązania można dostosować do potrzeb pożyczkobiorcy – np. ustalić niższe raty  na dłuższy okres czasu ( zamiast kilka – kilkanaście miesięcy).
 • Ograniczenie formalności do minimum – firmy pozabankowe  nie wymagają np. zaświadczenia o dochodach czy pozytywnej historii kredytowej. Często głównym warunkiem otrzymania pożyczki jest stały dochód zapewniający możliwość terminowej spłaty zadłużenia.

Jak wybrać pozabankową pożyczkę na raty?

Mnóstwo ofert pozabankowych pożyczek ratalnych znajduje się w internecie. Znalezienie pożyczkodawcy nie jest trudne, a pożyczka na raty online to gwarancja szybkiej transakcji, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na niektóre  warunki oferty:

 • całkowitą kwotę kredytu
 • stopę oprocentowania
 • rzeczywistą roczną stopę oprocentowania – RRSO.

Przedstawiciel pożyczkodawcy przedstawiając ofertę powinien określić:

 • czas obowiązywania umowy
 • wysokość rat
 • całkowitą kwotę do zapłaty.

Wszystkie te dane pozwalają  klientowi na bezproblemowe porównanie  dostępnych ofert i wybór najkorzystniejszej dla siebie.

Pożyczki ratalne 0% – czy takie istnieją?  Kiedy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?

Według obowiązujących w naszym kraju przepisów, pożyczki pozabankowe nie muszą być oprocentowane, co daje szerokie pole manewru firmom pożyczkowym.  Dlatego też hasło Pożyczka na raty 0% nie powinno wzbudzać podejrzeń, ponieważ jest jak najbardziej realne i nie świadczy o złej woli pożyczkodawcy. Jednak zawsze ( dla własnego bezpieczeństwa) powinniśmy kierować  się zasadą ograniczonego zaufania i sprawdzić firmę, w której chcemy  ubiegać się o pożyczkę.

  Pozabankowe pożyczki ratalne - kiedy warto?

Doskonałym wyborem jest wnioskowanie o pożyczkę w naszej firmie  ACTIVE FINANCE, dlaczego?

 • Nasza oferta pożyczek jest tak duża, że każdy znajdzie taką, która idealnie odpowiada jego potrzebom
 • Udzielamy pożyczek bez weryfikacji  w BIK, BIG, KRD – to nasza specjalizacja
 • Udzielamy pożyczek pod zastaw nieruchomości  – jest to propozycja chętnie wybierana przez klientów indywidualnych
  i przedsiębiorstwa
 • Transakcja odbywa się pod kontrolą notarialną, co zabezpiecza obie strony umowy.

Potrzebujesz dodatkowych funduszy? Nie mogłeś lepiej trafić. Poznaj naszą ofertę i wybierz produkt dla siebie  Pożyczki p0zabankowe 

Zobacz również:

Oferta Pożyczek